SWP

   Węgry
 2019-06-23 Boże Ciało w Budapeszcie

23 czerwca na Węgrzech obchodzona jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną dawniej uroczystością Bożego Ciała.

Po Mszy Świętej celebrowanej w języku węgierskim z budapeszteńskiego kościoła polskiego p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Msza w języku polskim odbyła się po procesji udział w której jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Fotorelacja autorstwa Barbary Pál.W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104431 OSÓB