SWP

   Ukraina
 2019-09-30 Nowości ze Lwowa - audycja Polskiego Radia Lwów

Audycja Polskiego Radia Lwów z dnia 21 września 2019 a w niej między innymi

  • rozmowa z aktorem, panem Cezarym Andrzejem Krajewskim - autorem książki pt. ,,Lila",
  • prof Jacek Kadewski UW - arabski, hebrajski - uczymy się języków,
  • odznaczenie GWIAZDA PRZEMYŚLA - rozmowa z Panią Prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu Bogusławą Pieczyńską,
  • odsłonięcie obelisku ks.płk Józefa Panasia – obrońcy Ziemi Przemyskiej i Lwowskiej - relacja z Przemyśla,
  • 21 września dniem Światowego Orderu Uśmiechu,
  • wiadomości lwowskie,
  • konkurs dla słuchaczy.

www.radiolwow.org


POLSKIE RADIO LWÓW

Polskie Radio Lwów nadaje na falach radia Nezałeżnist 106,7 fm w każdą sobotę przez 3 godziny w tygodniu. Także można nas słuchać on – line na www.radiolwow.org .

Witryna internetowa jest bogata w wywiady, dźwięki, zdjęcia, wiadomości i odcinki z sobotnich audycji radiowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Polskie Radio Lwów może się pochwalić słuchaczami pod każdą szerokością geograficzną. Nadajemy bez przerwy od 1992 roku, a faktycznie obecna redakcja jest dzieckiem przedwojennej Lwowskiej Fali. I to zobowiązuje - ponad 5 milionów słuchaczy w II Rzeczpospolitej. Teraz o takiej słuchalności wszystkie radia na świecie mogą tylko pomarzyć.

Zespół radiowy to około 15-osobowa grupka ludzi, która czasem staje na głowie, w dosłownym tego słowa znaczeniu, aby audycje były świeże, ciekawe, poruszały miejscowe problemy, mówiły o tym co się dzieje w kraju i na świecie.

Nasza praca jest jak hobby. Jest to czas oderwany od codziennych zajęć, pracy i rodziny. Wykonujemy funkcje medialne i staramy się robić to na najwyższym szczeblu. Nadal edukujemy, łączymy przeszłość z teraźniejszością i przyszłością, jesteśmy tam, gdzie tego wymaga sytuacja i nie tylko pełnimy swoją dziennikarską rolę, ale też pomagamy, o czym świadczą liczne akcje pomocy organizowane z rodakami, tony spakowanych paczek dla potrzebujących, jak i przekazany w świat cały ogrom informacji, który musi zmieścić w trzech cotygodniowych godzinach. Prezentujemy swoisty fenomen Lwowa, który od wieków był wielokulturowy i pozwolił na zaistnienie bezprecedensowych programów radiowych.

Nieustanna praca spowodowała, że Radio Lwów jest rozpoznawalne niemalże wszędzie. Słuchacze mówią, że jesteśmy ich „oknem na świat”. Celem Polskiego Radia Lwów jest utrzymywanie tożsamości narodowej i krzewienie kultury polskiej.

Maria Pyż - Polskie Radio Lwów
Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ