SWP

   Rosja
 2019-10-10 MORZE, KASZUBY I MIŁOŚĆ DO POLSKI

W tym roku rodzina Nazarowów, członków Domu Polskiego w Moskwie, odniosła trzy zwycięstwa: w regatach w Dubnej, w Regatach Ludowych w Konakowie, oraz w mistrzostwach Moskwy dla jachtów krążowniczych. Gratulujemy!

Podczas zawodów koledzy żeglarze pytają: „Co za dziwną nazwę macie na burcie?” Odpowiadamy: „To Kaszuby, nasza ulubiona kraina! Napis jest po kaszubsku”.

Wiktor i Helena Nazarowowie i ich dwójka dzieci, Maria i Mikołaj od lat uprawiają żeglarstwo i bardzo to lubią!

Od ubiegłego roku mają własny jacht Maxus 22 produkcji znanej polskiej stoczni «Northman», dokładnie taki sam jak ten, którym wybitny polski żeglarz, instruktor i popularyzator żeglarstwa Szymon Kuczyński (na foto z rodziną Nazarowów) dwukrotnie opłynął kulę ziemską. Po powrocie do Moskwy postanowili nazwać jacht Kaszëbë na cześć pomorskiego regionu. Bardzo często spędzali tam urlop i zakochali się w nim. Poprzedniej jesieni również wzięli udział w dwóch regatach w Polsce.

Życzymy im dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że nadal będą wychowywać dzieci w duchu miłości do Polski i do morza.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Moskiewski Dом PolskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104569 OSÓB