SWP

   USA
 2019-10-22 POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI W CLIFTON

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w Polskiej Szkole w Clifton prowadziła pani Aneta Pierog-Sudol. Na licznych uczestników czekało mnóstwo atrakcji, miedzy innymi gry, konkursy językowe, warsztaty plastyczno-modelarskie, charytatywny kiermasz ksiażki, prezentacja klubu kulinarnego “Master kuchcik” a dla rodziców zaplanowano dyktando.

Gościem specjalnym wydarzenia była pani Maria Marchwinski - prezes terenowy Centrali Polskich Szkół Dokształcających na NJ i Pennsylvanię oraz doradca metodyczny Lokalnego Ośrodka Metodycznego w NY i NJ. Pani Maria Marchwiński wręczyła Dyplomy Prezesa Centrali Polskich Szkół Dokształcających wyróżnionym nauczycielom: Pani Anecie Pierog-Sudol, Pani Renacie Oldziej, Pani Alicji Koseckiej i Pani Hannie Puzio.

Co roku CPSD nagradza nauczycieli i rodziców zasłużonych dla oświaty polonijnej. W tym roku wręczenie dyplomów odbyło się w Polskiej Szkole w Clifton. Były łzy wzruszenia, radość i ciepłe uściski.

Panie: Maria Marchwiński i Aneta Pieróg Sudoł otrzymały również Dyplom Przyjaciela Polskiej Szkoły w Clifton. Gratulujemy serdecznie!

"Swoją radość można znaleźć w radości innych, to właśnie jest tajemnica szczęścia"


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polska Szkoła w CliftonW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104630 OSÓB