SWP

   USA
 2019-11-15 NOWY ODDZIAŁ PSFCU W ORLAND PARK

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa wzbogaciła się o szósty oddział w okolicach Chicago. W sobotę, 9 listopada odbyło się uroczyste otwarcie placówki Naszej Unii w Orland Park na południowych przedmieściach aglomeracji chicagowskiej.


SWP

W przecięciu wstęgi wzięli udział przedstawiciele władz Orland Park oraz miejscowego Chamber of Commerce oraz reprezentant polskich weteranów, Zygmunt GolinskiSWP

Pracownice oddziału z kierowniczką, Grażyną Pikul (na biało)


Najnowszy oddział Naszej Unii jest najdalej wysuniętą na południe placówką w Illinois i już szóstą w aglomeracji chicagowskiej. Według Przewodniczącego Rady Dyrektorów PSFCU Krzysztofa Matyszczyka otwarcie już dwudziestego oddziału Naszej Unii jasno wskazuje, że „Nasza Unia się dobrze rozwija” i pozostaje prawdziwym „liderem Polonii”. Przewodniczący Matyszczyk odebrał specjalną, okolicznościową tablicę rejestracyjną dla Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, którą wręczył zastępca sekretarza stanu Illinois, Tom Benigno.


SWP

Przewodniczacy Rady Dyrektorów PSFCU Krzysztof Matyszczyk otrzymał okolicznościową tablicę rejestereacyjną "PSFCU" z rąk zastępcy sekretarza stanu Illinois Toma Benigno


„Prawie dziesięć lat temu podjęliśmy decyzję otwarcia pierwszych oddziałów w stanie Illinois. Dzisiaj mamy już sześć oddziałów, ponad 300 milionów dolarów w udzielonych pożyczkach, 231 milionów w depozytach, ale co najważniejsze ponad 24 tysiące Członków PSFCU. Obecnie niemal co czwarty Członek Naszej Unii mieszka w Chicago i okolicach, co najlepiej świadczy o sukcesie – powiedział w czasie uroczystości dyrektor wykonawczy PSFCU, Bogdan Chmielewski.


SWP

Przemawia dyrektor wykonawczy PSFCU, Bogdan ChmielewskiSWP

Gościem uroczystości był Konsul Generalny RP w Chicago, Piotr Janicki


Uroczystego poświęcenia oddziału dokonał ksiądz Grzegorz P Podwysocki z parafii Saint John Vianney Catholic Church w Lockport, IL. Gościem uroczystości był Konsul Generalny RP w Chicago, Piotr Janicki. Dwa własne wiersze wygłosił Marcin Wolski, przebywający z wizytą w Chicago. W uroczystości wzięli także udział amerykańscy weterani z jednostki VFW Post 2791 z Tinley Park, którzy uczcili przypadający właśnie Veterans Day, uroczystą prezentacją sztandarów.


SWP

Poświęcenia oddziału dokonał ksiądz Grzegorz P Podwysocki z parafii Saint John Vianney Catholic Church w Lockport, ILSWP

Dwa własne wiersze wygłosił Marcin Wolski, przebywający z wizytą w Chicago


Kierowniczką oddziału w Orland Park jest Grażyna Pikul, która zachęcała wszystkich „do dalszej współpracy”. W części artystycznej wystąpił zespół folklorystyczny „Wesoły Lud” oraz szesnaścioro dzieci w strojach krakowskich ze szkoły im. Króla Kazimierza Wielkiego z Orland Hills.


SWP

Wystąpił zespół folklorystyczny "Wesoły Lud"SWP

Dzieci ze szkoły polskiej im. Kazimierza wielkiego zaśpiewały m.in. "Krakowiaka"SWP

Okolicznościowy tort trzyma menadżer Okręgu Midwest PSFCU, Robert Radkowski


Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa powstała w 1976 roku na nowojorskim Greenpoincie. Po 43 latach działalności jest uważana za największą polską instytucję finansową poza granicami Polski. Nasza Unia obsługuje ponad 100 tysięcy członków PSFCU i ich rodzin (łącznie ponad 135 tys. osób). Wartość aktywów PSFCU przekroczyła w tym roku 2 miliardy dolarów. Nasza Unia posiada 20 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania. Oprócz oddziału w Orland Park, IL, w okolicach Chicago jest pięć placówek PSFCU: Norridge, Mt. Prospect, Schaumburg, Glendale Heights i Bridgeview.


SWP

Zwyciężczyni nagrody - certyfikatu pieniężnego na 50 dolarówSWP

Jedna z uczestniczek z wylosowaną nagrodą - koszem ze słodyczamiInformacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa
Zdjęcia: Andrzej Baraniak/PSFCUW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104437 OSÓB