SWP

   Francja
 2019-12-06 MIKOŁAJ JEST NIEZAWODNY!

Pomimo trudności komunikacyjnych i strajków Święty Mikołaj odwiedził dzisiaj Polską Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Paryżu "Concorde".

"Concorde" to największa i najstarsza polska parafia we Francji z tradycjami sięgającymi czasów Adama Mickiewicza, to właśnie tutaj kieruje swoje pierwsze kroki wielu Polaków, którzy z rożnych powodów przyjechali do Francji. W jej budynkach mieści się także siedziba Polskiej Misji Katolickiej we Francji, która koordynuje prace ponad 110 polskich księży w 77 parafiach. Ponadto PMK prowadzi portal informacyjny polskiFR, jak również wydaje miesięcznik dla Polaków we Francji „Głos Katolicki”.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polska Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Paryżu "Concorde"W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ