SWP

   Tunezja
 2019-12-06 WARSZTATY RĘKODZIELNICZE PO RAZ PIERWSZY W KAIROUAN

Po raz pierwszy konsulat honorowy w Sousse miał możliwość zorganizowania wydarzenia kulturalnego w Kairouanie.

Dnia 25/11/2019 odbyły się warsztaty, na których goście między innymi z Tunezji, a także Maroka i Francji mogli poznać tradycyjne, ludowe ozdoby z Polski, wykonywane głównie z papieru. Była możliwość obejrzenia polskich wycinanek z różnych regionów Polski. Wzbudziły one zachwyt i zainteresowanie co do techniki ich wykonania.

Podczas warsztatów prowadzonych przez etnograf Elżbietę Polewiak przy udziale i współpracy etnograf Sylwii Aziz wykonano bardzo różnorodne ozdoby jak np. kwiaty, ale także zabawki na choinkę.

Proszono o zorganizowanie następnych warsztatów bowiem Polska wydała im się, dzięki warsztatom bardzo interesującym krajem.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Consulat honoraire de Pologne à Sousse / Konsulat Rzeczypospolitej PolskiejW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ