SWP

   Kazachstan
 2019-12-06 ANDRZEJKOWY WIECZÓR WRÓŻB W KARAGANDZIE

Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście.

Andrzejki mają już długą tradycję. Kiedyś traktowane poważnie, dziś to dobra okazja do wspólnych zabaw i spotkań.

Uczniowie pierwszych kursów językowych przy Karagandyjskim Obwodowym Stowarzyszeniu Polaków "Polonia" z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w lekcjach warsztatowych, pogłębiając swoją wiedzę na temat polskich tradycji.

Najpopularniejsza wróżba to oczywiście lanie wosku i odczytywanie, co pokazuje cień.

Oprócz lania wosku, andrzejkowe wróżby to także: przestawianie butów, obieranie jabłek i rzucanie obierzyn, kubeczki z ukrytym przedmiotem czy szukanie imienia ukochanej osoby na kartonowym sercu.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków "Polonia"W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ