SWP

   Argentyna
 2019-12-06 W ARGENTYNIE NIEDŁUGO WAKACJE!

Wakacje w Argentynie zaczynają się w połowie grudnia, zatem przygotowania do uroczystości wieńczących rok pracy ruszyły pełną parą!

Dzieci z Polskiej Szkoły Sobotniej im. Tysiąclecia Chrztu Polski w Martin Coronado pod okiem nauczyciela p. Pawła Uzarowicza ćwiczą piosenki na koniec roku szkolnego.

W Polskim Ośrodku Katolickim w Martin Coronado, zwanym przez wszystkich Polaków „Maciaszkowo” – od imienia Fundatora O. Justyniana Maciaszka znajduje się Klasztor OO. Bernardynów i Kościół Matki Boskiej Królowej Polski, gdzie w każdą niedzielę odprawiane są Msze św. w języku polskim oraz po hiszpańsku dla argentyńskich sąsiadów. Tutaj także znajduje się Polska Szkoła Sobotnia im. Tysiąclecia Chrztu Polski, która funkcjonuje nieprzerwanie od 1962 roku. W szkole dzieci pochodzenia polskiego uczą się j. polskiego, geografii, religii, śpiewu i polskich tradycji. Ojcowie uczą religii a pozostałych przedmiotów uczy personel świecki.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: http://lavozdepolonia.com.ar/
zdjęcia: Escuela Polaca de Maciaszkowo
W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ