SWP

   Włochy
 2019-12-08 BIAŁO-CZERWONA CHOINKA W APOLONII

Czas oczekiwania na święta to najpiękniejszy moment, uroczyste, cierpliwe oczekiwanie.

W szkole przy Stowarzyszeniu Apolonia na ostatnich zajęciach oprócz wspólnego kolędowania dzieci robiły ozdoby choinkowe. Praca z tekstem "Przygotowania do Bożego Narodzenia" wprowadziła wszystkich w domowy, świąteczny nastrój. Rozmawiano o tradycjach polskich, potrawach i obyczajach.

Do ozdobienia polskiej choinki wykorzystano plastikowe zakrętki po butelkach, owoce dzikiej róży oraz pomarańcze, w ten sposób powstała ekologiczna, biało-czerwona choinka.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Associazione ApoloniaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ