SWP

   Ukraina
 2019-12-08 Mikołajki w «Ognisku»

W tym roku uczniowie sobotniej szkoły obchodzili w sposób niezwykły. Zdecydowali, że sami będą Mikołajami i zrobią prezenty dla bliskich i znajomych własnymi rękami. Dla takiego spotkania do «Ogniska» zaprosili wybitnego cukiernika Humania panią Marię Cowbun oraz znanego w mieście malarza Julię Wachlamową, które chętnie zgodziły się prowadzić dla dzieci warsztaty. Na początku zebrania lektor języka polskiego Ludmiła Krywa wprowadziła słuchaczy w historię tego święta.

Podczas pachnących warsztatów piernikowych pani Maria zaprezentowała techniki dekorowania choinek, gwiazd oraz aniołów. Uczniowie z wielkim zadowoleniem słuchali i wykonywali polecenia pani Marii. Pod koniec warsztatów zapakowali swoje wyroby w piękne opakowania i zastanawiali się kogo nimi obdarować.

Drugą część warsztatów rękodzielniczych prowadziła pani Julia. W trakcie warsztatów wykonano różnorodne ozdoby z papieru jak np. choinki, renifery, anioły i inne. Uczniowie udekorowali i podpisali kartki dla swoich rodaków z polskiej szkoły w Kochanowicach. Te kartki wkrótce trafią do partnerskiej szkoły, z którą w ramach projektu Szkoła 6.0 została nawiązana współpraca.

Święto minęło w ciepłej i rodzinnej atmosferze.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: relacji p. Liudmyly Kryvy Stowarzyszenie Polaków w Humaniu "OGNISKO"W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ