SWP

   Kazachstan
 2019-12-12 PRZYGOTOWANIA DO POLONIJNEJ WIGILII W KARAGANDZIE

Wigilia Polonijna w Karagandzie już za kilka dni. Przygotowania ruszyły pełną parą.

To część praktyczna, ponieważ teorią na temat tradycyjnych obyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia zajmowaliśmy się na lekcjach już wcześniej.

Dziś na warsztatach kulinarnych przygotowane zostały uszka do czerwonego barszczu. Zrobiliśmy ich kilkaset! Na kolejnym spotkaniu lepienie pierogów (farsz już mamy), gotowanie czerwonego barszczu, kompotu i zrobienie kutii. Pogoda nam sprzyja, jest piękny dzień. Przy pracy panuje ożywiona atmosfera, wiele rozmawiamy, jest oczywiście dużo śmiechu. Przepyszne uszka, już zamrożone czekają na Wigilię.

Za pomoc w organizacji warsztatów kulinarnych serdeczne dziękujemy księżom Marianom.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków "Polonia"W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ