SWP

   Polska
 2019-12-17 SOBOTA Z POLSZCZYZNĄ W KLUBIE STUDENTA POLONIJNEGO WSPÓLNOTY POLSKIEJ

14 grudnia, w Domu Polonii w Warszawie członkowie Klubu Studenta Polonijnego Wspólnoty Polskiej wzięli udział w warsztacie "Sobota z polszczyzną" - minimaratonie z językiem polskim.

Językoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Fundacji Języka Polskiego, ekspert w Poradni Językowej UW — dr Magdalena Wanot-Miśtur, w ramach warsztatu przybliżyła studentom tematykę ekspresowej poradni językowej, słownych podchodów pełnych zagadek i ciekawostek; podpowiedziała, gdzie szukać pomocy w sprawach językowych.

Pod koniec warsztatu każdy uczestnik dostał słodkie upominki i kalendarz językowy na rok 2020.


KLUB STUDENTA POLONIJNEGO


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ