SWP

   Kazachstan
 2019-12-18 SZTUKA LEPIENIA PIEROGÓW

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia od zawsze łączyły domowników. Do lepienia uszek, czy pierogów zaangażowani byli wszyscy.

Jedną z dwunastu potraw, która obowiązkowo pojawia się na wigilijnym stole są oczywiści pierogi z kapustą i z grzybami. Pachnące, domowe, zawsze kojarzą się ze Świętami, rodziną i zimą.

Drugi dzień przygotowań do naszej Wigilii upłynął pod znakiem lepienia pierogów. Jak zaklejać pierogi w warkoczyk nauczył nas ks. Grzegorz i Pani Natasza, która na dzisiejszy obiad przygotowała ponad 200 pierogów z ziemniakami.

Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne. Uczniowie wykonali kartki świąteczne oraz ozdoby choinkowe.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków "Polonia"W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ