SWP

   Rosja
 2019-12-18 Spotkanie z Leszkiem Możdżerem

Na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Sankt Petersburgu oraz Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu, 10 grudnia 2019 roku w siedzibie urzędu specjalnie dla miejscowej Polonii wystąpił znany pianista, kompozytor, jazzman Leszek Możdżer.

Występ poprzedzony był rozmową, którą z muzykiem przeprowadziła nauczycielka języka polskiego Magdalena Skibicka. W trakcie wieczoru Leszek Możdżer opowiedział o swojej karierze, miłości do muzyki, komponowaniu i trasach koncertowych. Licznie zgromadzeni przedstawiciele Polonii również mieli możliwość zadawania pytań dotyczących muzyki, jaką tworzy wybitny Polak. Na zakończenie spotkania, Leszek Możdżer zagrał jeden ze swoich utworów, co wzbudziło zachwyt wśród publiczności. Wieczór poprowadzili konsul generalny RP Grzegorz Ślubowski oraz wicekonsul Edyta Niedźwiedzka.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu
fot. E. NiedźwiedzkaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ