SWP

   Czechy
 2019-12-18 SPOTKANIE LAUREATÓW KONKURSÓW LITERACKICH

Trwa spotkanie laureatów konkursów literackich "Tu się czyta!" i "Z książką na walizkach". Do czeskocieszyńskiej kawiarni "Avion" przyjechało ponad 30 młodych czytelników z całego Zaolzia. Wśród nich jest Ola Poncza, ósmoklasistka z Polskiej Szkoły Podstawowej w Suchej Górnej.

To już czternasta edycja konkursu organizowanego corocznie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Polskiej Książki. Zadaniem uczestników było napisanie recenzji jednej z trzech konkursowych lektur. Spośród 96 prac jury wyróżniło 34.

Gościem specjalnym spotkania w "Avionie" jest krakowska pisarka Beata Ostrowicka.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: PSP Sucha GórnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ