SWP

   W. Brytania
 2019-12-18 POLONIJNY WEEKEND W ABERDEEN

Grudniowy weekend obfitował w polonijne kulturalne wydarzenia w Aberdeen.

W piątek 13 grudnia miał miejsce pierwszy Christmas Special - Open Mic, Aberdeen, gdzie zarówno polonijni jak i artyści z różnych krajów mogli podzielić się z publicznością swoimi artystycznymi umiejętnościami.

Pomysłodawcą Open Mic jest Lukasz Lipczewski, znany polonijny piosenkarz. W sobotę 14 grudnia miał miejsce piękny koncert polonijnej grupy BarberQ. Występy muzyków cieszą się wielkim zainteresowaniem zawsze licznie gromadzonej publiczności.

Natomiast w niedzielę 15 grudnia odbył się Family Day at Torry, gdzie nie tylko Polonia mogła posłuchać muzyki polskiej ale i szkockich artystów. Od lat w propagowanie kultury polskiej zaangażowane jest Polskie Stowarzyszenie w Aberdeen z prezesem Mateuszem Lagodą na czele.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Tekst i zdjęcia: Erskine Logan PhotographyW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104475 OSÓB