SWP

   Ukraina
 2019-12-18 I PRZEGLĄD-KONKURS POLSKICH KOLĘD "LEĆ, KOLĘDO, LEĆ"

14 grudnia w Winnicy w ramach Polskiej Wigilii w Winnickim Okręgu Konsularnym odbył się I Przegląd-Konkurs Polskich Kolęd „Leć, kolędo, leć”, realizowany przy współpracy Organizacji Społecznej Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia”. Tym razem reprezentantami Domu Polskiego w Barze były: zespół folklorystyczny „Aksamitki” oraz zespół wokalny „Rezonans”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 28 uczestników, w tym chóry akademickie, soliści oraz schole kościelne. Atmosfera konkursu była wyjątkowo życzliwa. Wszyscy cieszyli się z możliwości śpiewania kolęd w pięknie udekorowanej sali Filharmonii Winnickiej.

Radość była tym większa, że barskie „Aksamitki”otrzymały zaszczytne wyróżnienie – jury zadecydowało o przyznaniu zespołowi Grand Prix I Przeglądu Polskich Kolęd. W związku z tym w styczniu 2020 roku zespół folklorystyczny „Aksamitki” weżmie udział w V Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: relacji p. Małgorzaty Miedwiediewej -
Dyrektor Domu Polskiego w BarzeW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104448 OSÓB