SWP

   Irlandia
 2019-12-20 Paczki świąteczne trafiły do polskich rodzin

W dniu 19 grudnia 2019 rozpoczął się finał corocznej akcji organizowanej przez Centrum Together-Razem we współpracy z regionalnym Saint Vincent de Paul. W biurze Together-Razem od rana ciężko pracowali pomocnicy Mikołaja przygotowując paczki żywnościowe oraz życzenia świąteczne, aby od późnego popołudnia gotowe mogły trafiać do polskich rodzin.

W tym roku paczki trafiły do dwudziestu polskich rodzin, którym żywność umożliwi spędzenie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia z radością i spokojem. Większość obdarowanych rodzin, to te, których sytuacja jest znana pracownikom Together-Razem, a kilka rodzin zostało nominowanych przez ludzi “dobrego serca”, którzy pisali do nas lub dzwonili przekazując kontakt do potrzebujących rodzin, najczęściej motywując to nagłym pogorszeniem sytuacji życiowej tych rodzin.

Paczki żywnościowej składały się z “suchej” żywności, makaronów, oleju, zup, puszek oraz dodatkowo trzech rodzajów zamrożonego mięsa oraz ciasta i słodyczy, w sumie ponad 20 kg potrzebnych produktów, aby święta były spokojniejsze.

Przygotowane paczki zaczęły wyjeżdżać z biura w godzinach popołudniowych dostarczane do rodzin przez wolontariuszy Together-Razem, kolejne wyjadą i trafią do rodzin w ciągu najbliższych godzin.

Dziękujemy zaangażowanym wolontariuszom i pracownikom Centrum Together-Razem oraz wszystkim, którzy pomogli w tej akcji.
Z powodu ochrony prywatności nie prezentujemy tutaj zdjęć obdarowanych, ale możecie uwierzyć, że obok uśmiechu pojawiały się też łzy….. łzy radości. Zachęcamy polskie firmy, prywatne osoby do zaangażowania się w tę akcje w przyszłym roku 2020, można pomóc na wiele sposobów: np dzieląc się suchą żywnością, można pomóc rozwożąc paczki do rodzin, i wreszcie można pomóc wskazując na rodzinę, z którą podzielisz się świąteczną radością

Zainteresowane udziałem w akcji mogą wysyłać emaila na adres email info@together-razem.org.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: https://together-razem.org/W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3321272 OSÓB