SWP

   USA


 2024-02-22 Góralska zabawa Koła Podhalan nr 79 na Florydzie

W sobotę, 3 lutego, audytorium Polskiego Centrum w Clearwater wypełniło się po brzegi. Ale trudno się dziwić, bo wśród Polonii w tym rejonie Florydy chyba nikt nie ma wątpliwości – jak górale robią imprezę, to warto na niej być!

Góralska zabawa, zorganizowana przez Koło Podhalan nr 79 na Florydzie, zgromadziła kilkuset uczestników. Goście, którzy przybyli w przedostatnią sobotę karnawału na zabawę do Polskiego Centrum, mieli okazję podziwiać wspaniały występ artystyczny w wykonaniu członków Koła Podhalan, który wprowadził wszystkich w iście góralską atmosferę. „Zbójnicy” zaprezentowali obfitujący w humorystyczne sceny spektakl, wywołując co chwilę wśród publiczności salwy śmiechu i oklaski.

Wśród gości obecnych na sali był ks. prałat dr Andrzej Gorczyca, proboszcz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg, który wygłosił krótką modlitwę. O muzykę do tańca zadbał Włodek Band. Gościom podano smaczny obiad, serwowano też typowo polskie przysmaki, był m.in. szeroki wybór wędlin i nalewka na spirytusie. Atrakcją była też „ścianka” nawiązująca do góralskiej chaty, na tle której goście chętnie robili sobie zdjęcia, by upamiętnić radosne chwile spędzone na zabawie.


Biały Orzeł
Fot. Wojciech Wagner


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: bialyorzel24.com


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI jest zabronione

Wyjątkiem jest uzyskanie indywidualnej zgodny redakcji, wówczas zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 15 242 714 RAZY

Projekt w 2023 roku dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

×