
Rozpoczynamy rekrutację do udziału w XXVI Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. senatora Jana Stypuły, które odbędą się w Łomży w dniach 29.06 – 03.07.2026 r
XXVI Polonijne Igrzyska Młodzieży Szkolnej to wielka impreza sportowa skierowana do najmłodszych w której uczestniczyć będzie ok. 500 dzieci i młodzieży polonijnej w wieku szkolnym ( 9 - 16 lat) z różnych krajów świata. Młodzi sportowcy rywalizować będą w 3 dyscyplinach indywidualnych ( la, pływanie, tenis stołowy) i 4 grach zespołowych ( piłka nożna, koszykówka i siatkówka zarówno chłopców jak i dziewcząt).
Rozgrywki sportowe organizowane są na terenie obiektów sportowych miasta we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Szkolnymi Klubami Sportowymi działającymi przy Szkole Podstawowej nr1, 5, 9 i 10 oraz Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 i II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży.
Podczas 5 dniowego pobytu w Łomży młodzi sportowcy będą mieli szanse nie tylko rozwijać swoje umiejętności w rywalizacji sportowej ale również w doskonaleniu języka polskiego, poznawania kultury, historii i tradycji kraju swoich przodków poprzez udział w imprezach towarzyszących oraz wycieczkach po mieście i okolicy.
Na uwagę zasługuje udział w prezentacji artystycznej podczas Koncertu Polonijnego który organizujemy corocznie dla mieszkańców miasta i uczestników igrzysk oraz "biegu niepodległości " na 600 i 1918 m dla wszystkich chętnych zawodników i ich trenerów. Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulki promujące imprezę oraz dyplomy i medale za udział a zwycięzcy puchary.
W czasie wolnym dla chętnych organizowane będą wyjścia do Parku Wodnego oraz do centrum nauki SOWA przy łomżyńskiej wyższej uczelni - MANS.
Zgłoszenia przyjmujemy do 30 maja 2026 r. na adres wspolnota-polska@wp.pl
Poniżej Karta Uczestnictwa do pobrania / MSWord.
DO POBRANIA - KARTA UCZESTNICTWA
ORGANIZATORZY
WE WSPÓŁPRACY Z
łomżyńskimi szkołami, Uczniowskimi Klubami Sportowymi,
Samorządem miasta Łomża,
Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki
w ramach projektu „POLONIA – Łączy nas Sport „
– wsparcie polonijnych wydarzeń sportowych w 2026 roku
dofinansowanego w drodze konkursu programu Aktywni Międzynarodowo
przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego woj. Podlaskiego i miasta Łomża.
TŁUMACZENIE DŁUŻSZYCH TEKSTÓW MOŻE CHWILĘ POTRWAĆ...
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Wyjątkiem jest uzyskanie indywidualnej zgody redakcji, wówczas zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora – jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.