SWP

   Serbia
 2019-12-19 Uroczystości wigilijne w Ambasadzie RP w Belgradzie

W spotkaniu wigilijnym, współorganizowanym przez belgradzkie środowisko polonijne, które miało miejsce w Ambasadzie, uczestniczyło ok. 250 osób. Przybyli przedstawiciele Polonii z Belgradu, Ostojićeva, Nowego Sadu, Kragujevaca i innych miejscowości, dla których bliska jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia. Polonia i pracownicy Ambasady zapewnili bogaty wybór tradycyjnych potraw wigilijnych, przybyłe grupy polonijne wspólnie śpiewały kolędy. Gości pozdrowił Chargé d’affaires A. Kindziuk, konsul P. Sokołowski i przewodnicząca stowarzyszenia YU Polonia E. Milanović, a ksiądz G. Chudek, duszpasterz środowiska polonijnego, zwrócił się do zebranych ze świątecznym przesłaniem.

W Centrum "Stari DIF" w Belgradzie odbyła się świąteczna uroczystość z udziałem dzieci i rodziców związanych ze Społeczną Szkołą Polonijną. Uroczystość zorganizowała kadra Szkoły z pomocą studentów ze Stowarzyszenia YU Polonia Junior, przy współudziale Ambasady. Spotkanie rozpoczął koncert wigilijny w wykonaniu grupy wiolinistycznej Mistic Cello; polskie kolędy zostały przyjęte przez zebranych z szczerym wzruszeniem. Prezenty choinkowe od Świętego Mikołaja otrzymało w tym dniu sześćdziesięcioro dzieci – zarówno uczących się języka polskiego regularnie, jak i utrzymujących kontakt z językiem polskim z pomocą rodziców. Konsul P. Sokołowski podziękował kierowniczce Szkoły, p. Krystynie Radović oraz nauczycielkom-wolontariuszkom za społeczną pracę edukacyjną i wychowawczą.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ambasada RP w Belgradzie / Ambasada RP u BeograduW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104428 OSÓB