SWP

   Niderlandy (Holandia)
 2020-06-27 NA OSŁODĘ - POLSKIE SMAKI

27 czerwca miała miejsce specjalna akcja Fundacji Knuffel Tegen Eenzaamheid (Przytulanka przeciwko samotności) założona w Królestwie Niderlandów przez polskie dzieci: Victorię, Alexię i Maximiliaana Bruggemanów.

Podczas tej akcji mieszkańcy jednego z domów opieki Meander Zorg otrzymali w trudnych czasach walki z koronawirusem przepyszne polskie słodycze od Poolse Smaken (Polskie smaki) – polskiego sklepu online, działającego na terenie Królestwa Niderlandów..

Mieszkańcy mogli się delektować 52 opakowaniami takich polskich słodyczy jak delicje, ptasie mleczko, które to prężnie działający polski sklep przywiózł pod same drzwi domu opieki, tak aby niektóre pacjentki osobiście mogły być świadkiem przekazania tej polskiej słodkiej niespodzianki.

MISJA MARKI POOLSE SMAKEN

Robert Rother, CEO Poolse Smaken: „Nasza misja to coś więcej niż sprzedaż i zarabianie. Cieszymy się, że możemy wspierać potrzebujących, to zawsze było jednym z naszych marzeń. Dlatego chętnie wspieramy akcje fundacji Knuffel tegen Eenzaamheid i włączamy się w pomoc chorym, samotnym osobom w podeszłym wieku. Chcemy wspierać Polaków na obczyźnie. Zawsze jesteśmy otwarci na współpracę z nimi, czy dialog w każdej sprawie. Niejednokrotnie udało nam się pomóc, działając na różne sposoby. Wierzymy, że jeżeli jeszcze mocniej się rozwiniemy, zyskamy więcej możliwości i czasu na tego typu działania. Budujemy nie tylko sklep, ale i społeczność. Pragniemy dotrzeć do każdego w Holandii, wkrótce będzie, to możliwe”.

WYZWANIA OKRESU WALKI Z KORONAWIRUSEM

Koronawirus zmienił w znaczący sposób codzienne życie osób starszych w domach opieki. Przez prawie trzy miesiące zabronione były jakiekolwiek wizyty i nadal wizyty są ze względów bezpieczeństwa ściśle monitorowane. Fundacja Knuffel tegen Eenzaamheid wspiera od ponad półtora roku samotne starsze osoby rozmaitymi akcjami, między innymi na Boże Narodzenie obdarowała 600 samotnych chorych osób przytulankami a podczas koronawirusa wysłała ręcznie przygotowane karty.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: https://pl.communications-unlimited.nl/
fotografie: ©Communications-Unlimited.nlW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3540099 OSÓB