SWP

   Świat
 2020-07-24 JESTEŚMY SOBIE POTRZEBNI! - TELEDYSK POLONIJNYCH DZIECI

75 uczniów szkół polonijnych z całego świata nagrało teledysk "Jesteśmy sobie potrzebni". Dzięki wspólnej pracy nad projektem dzieci polonijne z wielu krajów spotkały się wirtualnie i poznawały, razem śpiewając po polsku.

Inicjatorami pomysłu nagrania teledysku, coveru przeboju Zbigniewa Wodeckiego "Rzuć to wszystko co złe" są firma Events Partner Kamilla Helland oraz przedstawicielka Kongresu Oświaty Polonijnej w Norwegii Hanna Matras Sand.

Kongres Oświaty Polonijnej objął patronatem tę inicjatywę, oferując m.in. pomoc w rekrutacji dzieci polonijnych z całego świata. Do projektu wspólnego śpiewania łącznie zgłosiło się 75 dzieci z wielu krajów, m.in. z Australii, Białorusi, Irlandii, Holandii, Kanady, Kataru, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Szkocji, Turcji, USA i Włoch. Wszyscy, którzy przysłali zgłoszenie zostali zaakceptowani.

Trenerzy Nicole Kulesza oraz Piotr Tłustochowicz - finaliści „The Voice of Poland” - zaproponowali piosenkę "Rzuć to wszystko co złe", do tekstu Leszka Długosza i muzyki Zbigniewa Wodeckiego, która została zaakceptowana przez organizatorów.Podczas spotkań z trenerami można było zaobserwować ogromną radość, cudowną mobilizację i zaangażowanie – nie tylko wykonawców, ale również opiekunów. Rodziców bardzo ucieszył fakt, iż nie jest to konkurs i nikt nie zostanie wyeliminowany z projektu oraz że wszyscy uczestnicy znajdą się w teledysku, będą mogli pokazać swoją polskość i zaakcentować swój kraj zamieszkania.

Jak mówi Hanna Matras Sand – Wiceprezes Kongresu Oświaty Polonijnej: "Dzięki temu wydarzeniu możemy pokazać światu, kim jesteśmy, jak bardzo utalentowane są nasze dzieci i jaka siła płynie z naszej całej polonijnej społeczności, a motto projektu wyraża charakter naszych wspólnych działań, ponieważ Jesteśmy sobie potrzebni!"


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: KOPW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675825 OSÓB