SWP





   Australia




 2020-12-13 MIKOŁAJKOWY PIKNIK

Nareszcie! Po dziewięciu miesiącach zdalnej nauki Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w St Albans spotkała się w Albion ze Szkołą im. Marii Konopnickiej z Essendon, żeby świętować urodziny Biało-Czerwonej.

Mieliśmy dużo atrakcji – występ magika z „biało-czerwonymi” sztuczkami po angielsku, kręcenie różnych (ale przede wszystkim biało-czerwonych) baloników, warsztaty robienia flag i innych biało-czerwonych gadżetów, a także warsztaty bożonarodzeniowe, gdzie oprócz innych aniołków można było zrobić polskiego – biało-czerwonego anioła. Kto miał zręczne ręce wyszedł z torebką dekoracji na choinkę.

Imprezę przygotowali i poprowadzili Pani Halinka Puszkar oraz rodzina Rawdanowiczów.

Były gry, zabawy, konkursy z nagrodami, magiczne sztuczki, pączki i kiełbaski. Pogoda i humory dopisały.

Działanie zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" ze środków Kancelarii Premiera w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: https://portalpolonii.com.au/
Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w St. Albans







W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.



SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH



NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ