SWP

   Nowa Zelandia
 2020-12-25 Pierwsze spotkanie z organizacjami polonijnymi

14 grudnia 2020 roku w Wellingtonie, Ambasador Grzegorz Kowal po raz pierwszy gościł przedstawicieli największych organizacji polonijnych z całej Nowej Zelandii.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele i członkowie zarządów i / lub prezesi polskich stowarzyszeń z Wellingtonu, Christchurch, Auckland, POHOS z Dunedin, Stowarzyszenia Polskich Kombatantów, Polonus (Christchurch), POLANZ i polskiej szkoły w Auckland. Obecni byli także obecny Konsul Honorowy z Auckland Bogusław Nowak oraz były Konsul Honorowy i założyciel Fundacji Muzeum Dziedzictwa Polskiego John Roy-Wojciechowski.

Spotkanie było dobrą okazją do zapoznania się z nowym Ambasadorem RP i Konsulem RP. Konstruktywna dyskusja dotyczyła głównie dwustronnej współpracy polskich organizacji z Ambasadą RP oraz projektów na 2021 rok.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ambasada RP w WellingtonieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ