SWP

   Maroko
 2020-12-25 Spotkanie świąteczno-noworoczne w Maroku

Tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne w Rezydencji Ambasadora RP w Rabacie z oczywistych względów w tym roku odbyło się w trybie zdalnym poprzez Skype'a

Pandemia koronawirusa oddala nas od siebie fizycznie, ale na szczęście bliskość pozostaje. I pomimo, że w tym roku pracownicy Ambasady RP w Rabacie niestety nie mogli tradycyjnie spotkać się z marokańską Polonią w rezydencji Ambasadora RP, pojawił się tam, 12 grudnia, Święty Mikołaj. W trosce o zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego Mikołaja powitała skromna delegacja placówki, Ambasador Krzysztof Karwowski, Konsul Lidia Raciborska oraz Kierownik Szkoły Polskiej Barbara El Khourani. Dzięki technice informatycznej wszyscy zagościli w domach polskich rodzin w Maroku. Spotkanie uświetnili uczniowie Szkoły Polskiej, którzy zaprezentowali bogaty program artystyczny, od wielu tygodni przygotowywany na zajęciach lekcyjnych. A na zakończenie spotkania wszyscy razem odśpiewali kolędę.

Pomimo fizycznego dystansu udało się poczuć świąteczno-noworoczną atmosferę, tak szczególną w tym okresie w każdym polskim domu. A Mikołaj ruszył w drogę z paczkami dla najgrzeczniejszych.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ambasada RP w RabacieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ