SWP

   Australia
 2021-01-04 ŻYJĄ DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE!

W sobotę 19.12.20 w Polskim Klubie w Albion miała miejsce niezwykła uroczystość. Odbyła się zorganizowana przez Federację Polskich Organizacji w Wiktorii prezentacja wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale otrzymali Państwo Anna i Karol Mróz za 58 lat pożycia małżeńskiego i Państwo Stanisława i Józef Dąbal za 61 lat pożycia małżeńskiego.

Zebranych gości przywitała Prezes Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii pani Elżbieta Dziedzic, gratulacje i życzenia złożyli odznaczonym małżeństwom Pani Konsul Generalna RP w Sydney dr Monika Kończyk i Ambasador RP Pan Michał Kołodziejski. Medale wręczał Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Australii Pan Michał Kołodziejski. Były również kwiaty dla małżonków i poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.

Serdecznie gratulujemy odznaczonym małżeństwom.

Państwo Mrozowie uczęszczają do ośrodków zajęć dziennych organizowanych przez Polcare.
Pani Stasia długoletnia kierowniczka kuchni, pracuje w Klubie ponad 20 lat. Razem z mężem są bardzo zaangażowani w pracach dla dobra Klubu Polskiego w Albion, bardzo szanowani i lubiani w polskiej społeczności.

Życzymy odznaczonym małżeństwom dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego na dalsze lata wspólnego pożycia małżeńskiego.
Gratulujemy i życzymy kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu!


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ