SWP

   Gruzja
 2021-01-07 KONKURSY GRUZIŃSKIEJ POLONII

Globalna pandemia wymusiła na polonijnych organizacjach przeniesienie sporej części działalności w przestrzeń wirtualną. Z podziwem obserwujemy jak świetnie większość z nich odnalazła się w świecie Internetu.

Związek Polaków w Gruzji "Polonia" właśnie w sposób zdalny zorganizował konkurs poświęcony 100-nej rocznicy urodzin Jana Pawła II "Jan Paweł II - człowiek wiary, nadziei i miłości". Wręczenie dyplomów mogło odbyć się już bezpośrednio, łącznie z przekazaniem nagród ufundowanych przez Ambasadę RP w Tibilisi.

Również online przeprowadzono konkurs na najpiękniejszą, ręcznie wykonaną ozdobę polonijnej choinki. Wyróżnione prace możemy podziwiać w galerii zdjęć, tak jak i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uhonorowanie uczestników odbyło się z zachowaniem wszelkich obostrzeń wynikających z przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19.

Koordynatorem konkursów była p. Beata Karaś.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" ze środków Kancelarii Premiera w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ