SWP

   USA
 2021-01-11 MODLITWĘ NA ZAPRZYSIĘŻENIU BIDENA ODMÓWI PRZYJACIEL KARSKIEGO

Na prośbę prezydenta elekta USA Joe Bidena modlitwę podczas jego zaprzysiężenia 20 stycznia odmówi jezuita, ojciec profesor Leo O’Donovan, przyjaciel Jana Karskiego - poinformowało Towarzystwo Jana Karskiego.

- Pragniemy wyrazić satysfakcję i uznanie dla prośby prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, aby modlitwę podczas zaprzysiężenia prezydenckiego 20 stycznia br. poprowadził ojciec profesor Leo O’Donovan, jezuita, długoletni rektor Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie i przyjaciel Naszego Patrona - czytamy w oświadczeniu. Pod oświadczeniem podpisała się wiceprzewodnicząca Towarzystwa i chrześnica Karskiego, dr Wiesława Kozielewska-Trzaska.

78-letni Biden będzie drugim po Johnie F. Kennedy'm prezydentem-katolikiem w historii USA.


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ