SWP

   Białoruś
 2021-01-13 "KRESY 2020" - Dymitr Sieliło

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Nazywam się Dymitr Sieliło. Mam 16 lat. Urodziłem się na Białorusi, w historycznym mieście, w Grodnie.

Uczęszczam do Polskiej Szkoły Społecznej im. króla Stefana Batorego przy „Związku Polaków” na Białorusi w Grodnie. Mam polskie korzenie, więc z tego powodu język polski jest ze mną od dzieciństwa. W mojej rodzinie zawsze pamiętamy o Ojczyźnie i pielęgnujemy tradycje naszych przodków. Moją pasją jest fotografia. Bardzo lubię czytać literaturę, a przede wszystkim pisać różnego rodzaju refleksje na przeczytane utwory. Też uwielbiam recytować i pisać swoje własne wiersze oraz eseje. Przedstawiam Państwu moją refleksję na temat poezji w życiu człowieka oraz na temat emocji i uczuć, które nawiedzają człowieka każdego dnia.

Co to jest słowo? Pomaga nam zrozumieć inną osobę. Czym jest poezja? Dzięki niej możemy wyrażać nasze myśli bez obawy przed osądem lub nieporozumieniem. Kiedy inspiracja przychodzi do człowieka, nie można jej już dłużej utrzymać – energia oraz wersy biją od wewnątrz, wyrywają serce i proszą o dotknięcie papieru. I tak, zainspirowana osoba podnosi dowolny instrument do pisania i zaczyna tworzyć. W tym przypadku strumienie niezbędnych słów padają na papier w równych kolumnach, podkreślając zakończenia słów rymem. Ale nie tylko rym jest w poezji, jest też życie, życie ludzkie, które nas otacza lub które chcemy tworzyć.

Zasadniczo, poezja to wiersz. Ale często ten termin oznacza wszystko, co nas otacza, co piękne, co inspiruje do wyczynów i daje nam mądrość. Trudno wyobrazić sobie twórczość tak wielkiej postaci literackiej jak Adam Mickiewicz, dla którego poetyckie metrum i rymowane wersety służyły jako wyraz własnych emocji, wyzwolenie dzikiej energii uczuć i niezwykłe postrzeganie rzeczywistości. Dzięki poezji, ludzie mogą zarówno wyrazić, jak i zaakceptować to, co prześladuje ich życie i niepokoi serce. Ale nie każdemu daje się kontrolę nad słowem jako pewnego rodzaju narzędzie pracy, tylko prawdziwie godni są w stanie rozpalić ogień namiętności i mocy ducha w duszach ludzi rymami i wierszami. Także, moi drodzy i konkurs „Kresy”. Pozwala nam ujawnić nasze uczucia i emocje. Pokazać, jak wielki jest nasz świat aktorski. Człowiek jest bardzo zmysłową istotą. Jedną z jej stałych potrzeb jest wyrażanie emocji.


Dymitr Sieliło z Białorusi


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ