SWP

   Łotwa
 2021-01-13 "KRESY 2020" - Agata Pogumirska

Mam na imię Agata Pogumirska. Z wielką przyjemnością wzięłam udział w konkursie recytatorskim „Kresy”, ponieważ odbywa się ten konkurs w mieście, w którym się urodziłam.

Mama urodziła się w Kazachstanie, tata na Łotwie. Mama wyjechała do Polski uczyć się i zamieszkała w Białymstoku, tata przyjechał studiować do Białegostoku i tak się złożyło. Od czwartego do szóstego roku życia miałam nawet możliwość chodzenia do przedszkola w Białymstoku. Kocham Białystok. Teraz mieszkam w Indrze, ale uczę się w Dyneburgu, w polskiej szkole, która dała mi możliwość uczestniczenia w „Kresach”. Mimo to, że uczestniczę w konkursie po raz pierwszy, byłam zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że przeszłam dalej. Chodziłam do kółka teatralnego, kiedy byłam młodsza. Po jednym nieudanym występie więcej nie podejmowałam prób recytacji.

Bardzo lubię tańczyć i jeździć na nartach, latem oczywiście rower i pływanie. Miejscowość, w której mieszkam, jest bardzo podobna do polskich Mazur - jest tu bardzo dużo jezior. Co dwa lata w naszej miejscowości odbywa się festiwal – „Latgales vainags”, (czyli „Wianek Łatgalski”) w którym uczestniczą zespoły folklorystyczne z państw sąsiadujących z Łotwą, nawet z Polski.

Chcę serdecznie podziękować organizatorom za tak duże wyróżnienie, cała moja rodzina bardzo się ucieszyła z tego wyniku. Dziękuję.


Agata Pogumirska z Łotwy


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ