SWP

   Rosja
 2021-01-13 "KRESY 2020" - Lubow Niedzielska

Dzień dobry! Nazywam się Luba Niedzielska.

Jestem prezydentką na Wydziale Protetyki na Uniwersytecie Medycznym. Zakochałam się w języku polskim jeszcze w 4 klasie. Często byłam w Polsce, tam mieszka mój brat i przyjaciele. W 2018 roku odbyłam praktykę wakacyjną na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uwielbiam literaturę, muzykę, znam 5 języków, bo dla mnie otwierają one drzwi do innych światów. Dla mnie język polski jest kluczem do nowych znajomości, możliwością bezpośredniego poznania kultury.

Polski jest językiem moich pradziadków, z nim jestem związana sercem.


Lubow Niedzielska z Rosji


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ