SWP

   Rosja
 2021-01-27 77. rocznica zakończenia blokady Leningradu

27 stycznia przypada rocznica 77. rocznica zakończenia blokady Leningradu.

Tegoroczne obchody ze względu na pandemię koronawirusa mają ograniczony wymiar, jednak jak co roku przedstawiciele misji dyplomatycznych, akredytowanych w Sankt Petersburgu, złożyli wieńce i kwiaty przy memoriale na Cmentarzu Piskariowskim. Konsulat Generalny RP w Sankt Petersburgu reprezentowali Konsul Generalny Grzegorz Ślubowski i wicekonsul ds. polityczno-ekonomicznych Agnieszka Góralska, którzy upamiętnili też polskich obrońców Leningradu przy poświęconej im tablicy.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Konsulat Generalny RP w Sankt PetersburguW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ