SWP

   Argentyna
 2021-02-10 "NOWA POLONIA" Z WYRÓŻNIENIEM!

W dniu 29 grudnia 2020 r. miało miejsce wydarzenie, podczas którego członkowie Stowarzyszenia “Asociación Civil Nueva Polonia” z miasta Córdoba, Argentyna zostali wyróżnieni za ich pracę w upowszechnianiu i komunikacji informacji.

Podczas uroczystości zakończenia roku UCADE (Stowarzyszenia działającego na rzecz rozwoju mniejszości narodowych w Argentynie) za pośrednictwem platformy Zoom, nadano wyróżnienie „Wybitnych Osób działających na rzecz Mniejszości Narodowych 2020” naszym członkom Leandro Acosta i Agustina Giraudo Sniechowski, za pracę w mediach i sieciach społecznościowych. Zostali wyróżnieni wraz z 20 przedstawicielami różnych społeczności z całego kraju, dzieląc nominację z innymi 80 osobami o różnorodnym pochodzeniu etnicznym z różnych punktów kraju.

Podczas imprezy z takim samym wyróżnieniem uhonorowano również Panią Florencię Hausheer i Panią Virginię Foster z Polonii z miasta Oberá, Misiones a także nominowana została Pani Julia Bieliewicz z miasta Buenos Aires, co podkreśla aktywną obecność argentyńskiej Polonii na różnych polach kulturowych.

Chcemy podziękować każdemu członkowi UCADE za to piękne wyróżnienie. Cała nasza praca jest owocem wielkiego, wspólnego wysiłku wielu pasjonatów polskiej kultury co możemy udostępniać poprzez nasze sieci i przestrzenie komunikacyjne.

Jesteśmy dumni, że możemy przekazywać to, co tak bardzo kochamy. Jesteśmy również wdzięczni za promowanie przestrzeni, w których odbija się międzykulturowość naszej Argentyny.

Rok 2020 był trudnym rokiem dla wszystkich, a portale społecznościowe były kluczowe do tego, aby można było się połączyć z innymi społecznościami i sprawić, że poczuliśmy się bliżej mimo fizycznych odległości.

Z tym przesłaniem życzymy Wam, abyśmy w tym roku 2021 nadal rozwijali się jako polonijną społeczność i nadal wspólnie realizowali projekty.

Agustina Giraudo Sniechowski - Leandro Acosta
Comunicación Institucional y Prensa
Asociación Civil Nueva Polonia


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ