SWP

   Algieria
 2021-02-12 ZMARŁA NESTORKA ALGIERSKIEJ POLONII

Zmarła nestorka algierskiej Polonii, Pani Marianna Sadi, zd. Szymala, poinformowała Ambasada RP w Algierze.

Pani Marianna po dramatycznych przeżyciach wojennych przybyła w 1945 roku do Algierii, gdzie założyła rodzinę. Będąc związaną rodzinnie z Algierią pozostała jednocześnie wierna Polsce. Pani Marianna była osobą bardzo lubianą i szanowaną w środowisku polskim w Algierii – pozostanie w naszej pamięci na długo i będzie nam Jej brakować.


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ