SWP

   Uzbekistan
 2021-02-16 W TASZKENCIE KRÓLOWAŁY PĄCZKI

Po długiej przerwie, naszym rodakom ze Stowarzyszenia "Polska Klasa" w Taszkencie w końcu udało się spotkać na pogaduchy, herbatę i po prostu dobrą zabawę. I co za powód - tłusty czwartek! Jak wiadomo, w tym dniu tradycyjnie każdy powinien zjeść chociaż jednego pączka, bo inaczej szczęście się odwróci i nie zobaczymy sukcesów przez cały następny rok. Lepiej nie ryzykować!

Było tyle pączków, pieczonych dobroci i różnych smakołyków, że oczy nie wiedziały na czym się zatrzymać!

I zgodnie z tradycją na tłustoczwartkowym spotkaniu nie zabrakło gości: konsula RP Piotra Matusiaka i wicekonsula Mariusza Szydłowskiego.

Było ciepło rodzinne tak jak powinno być przy spotkaniach bliskich sobie osób.


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ