Zawsze, w okolicy 14 lutego, Polonia w Taszkencie świętuje urodziny Anny German, która przyszła na świat w Uzbekistanie.
Społeczność polonijna wraz z korpusem dyplomatycznym (Konsulowie: Piotr Matusiak i Mariusz Szydłowski z Małżonkami) zgromadziła się 16 lutego w kameralnej, nastrojowo zaaranżowanej sali przy kościele katolickim, gdzie wieczór wspomnieniowy przygotowali członkowie stowarzyszenia „Świetlica Polska”. U Anny na urodzinach byli goście i… rodzina, bo grupy wielbicieli kultury polskiej skupili się wokół najbliższych krewnych piosenkarki.
W tym dniu nie mogło zabraknąć muzyki, utwory wielkiej piosenkarki zostały wykonane z niezwykłą dawką uczuciowości, zarówno przez wokalistów, jak i całą zgromadzoną społeczność.
Atrakcje wieczoru, m.in. quiz na temat biografii artystki, zdjęcia z autografami Anny German, prezentację multimedialną przygotowały: Olgana Nafikowa- biografka Anny German i nauczycielka skierowana przez ORPEG - Agnieszka Mikulec. Niewątpliwym zaskoczeniem była prezentacja gitary podarowanej, pracującemu w taszkenckiej parafii, franciszkaninowi - ojcu Andrzejowi Kulczyckiemu przez Zbigniewa Tucholskiego- męża Anny German.
Niespodzianką, utrzymywaną do samego końca w tajemnicy, było puszczanie światełka do nieba w nawiązaniu do asteroidy Annagerman nazwanej na cześć wokalistki, która przecież osiągnęła kosmiczny sukces na całym świecie. Z pewnością tego wieczoru duch Anny German unosił się nad Taszkentem - miastem, w którym kilkanaście lat temu żyła krótki czas.
Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA
PARTNER MEDIALNY
KAMPANII SPOŁECZNEJ
"JEST NAS 60 MILIONÓW"
zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.
Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.