SWP

   Chile
 2021-02-20 Polsko – chilijska współpraca w dziedzinie badań naukowych

Profesor Kazimierz Strzałka został członkiem Chilijskiej Akademii Nauk.

Prof. dr hab. Kazimierz Strzałka, specjalizujący się w zagadnieniach z zakresu biochemii roślin, procesu fotosyntezy oraz plastydów, związany z Uniwersytetem Jagiellońskim został przyjęty w poczet członków Chilijskiej Akademii Nauk. Od wielu lat współpracuje z chilijskimi naukowcami, w tym między innymi z prof. Mario Suwalskim, wyróżnionym w 2019 r. przez Uniwersytet Jagielloński medalem „Marentibus” oraz dr. Angelica Casanova – Katny z Uniwersytetu w Temuco. Prof. Kazimierz Strzałka wielokrotnie odwiedzał Chile, w tym także rejon Antarktydy.

Chilijska Akademia Nauk powstała w 1964 r. z inicjatywy Prezydenta Jorge Alessandri zrzesza najwybitniejszych uczonych krajowych i zagranicznych, wyróżniających się szczególnym dorobkiem i autorytetem w środowisku naukowym.

Gratulujemy.


PAI

Na zdjęciu od lewej: Rektor Universidad de Concepción, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dziekan Wydziału Medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dyrektor Spraw Międzynarodowych Universidad de Concepción, prof. Kazimierz Strzałka oraz prof. Mario Suwalsky.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827564 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów