SWP

   Kanada
 2021-02-20 Dzień Języka Ojczystego w Mini Baby Club.

W polskim domowym przedszkolu Mini Baby Club w Mississaudze z wielka przyjemnością celebruje się Dzień Języka Ojczystego przekazując najmłodszemu pokoleniu piękno języka polskiego i dumę z jego bogactwa.

Święto obchodzone 21 lutego, zostało ustanowione przez UNESCO a obchodzone jest na całym świecie już po raz 21.

W MBC dzieci „spotkały się” z Julianem Tuwimem i jego wierszem „Lokomotywa” - poprzez zabawę i kontakt z literaturą dziecięcą rozwijają mowę, wzbogacają słownictwo i dostarczają wzorów pięknej mowy ojczystej.

Mamy nadzieję, że taka forma popularyzacji czytelnictwa zachęci najmłodszych do tego, by podczas wakacji powiedziały ,,poczytaj mi mamo..."
Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ