SWP

   Uzbekistan
 2021-02-21 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W UZBEKISTANIE

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Komitet ds. Stosunków Międzyetnicznych i Przyjaznych Stosunków z Zagranicą był gospodarzem wydarzenia poświęconego temu świętu.

Po części oficjalnej krajowe diaspory Uzbekistanu przygotowały część artystyczną. W koncercie wzięło udział Polskie Centrum Kultury Uzbekistanu „Świetlica Polska”. Alicja Dmitruk i Denis Sotnikov już tradycyjnie zachwycili publiczność. Według entuzjastycznych opinii uczestników i publiczności ich występ był jednym z najbardziej niezapomnianych!

UNESCO ostrzega, że prawie połowa z 6 tysięcy języków świata zagrożona jest wymarciem. Szczególnie narażone są narzecza. Na całym świecie są dialekty czy gwary posiadające status języków zagrożonych.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Świetlica PolskaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ