SWP

   Hiszpania
 2021-02-21 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W SEGOVII

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w atrakcyjnej formule świętowano w Sobotniej Polskiej Szkole w Segovii. Spotkanie z Anną Hess pozwoliło młodzieży na nowo odkryć piękno języka polskiego.

Anna Hess jest pisarką, dziennikarką, fotografką, etnologiem, podróżniczką, coachem i tatuażystką. Opowiedziała o pracy w radiu, pisaniu felietonów, a także o swojej pasji fotografowania.

"Ania, to bardzo inspirująca, ciepła osoba, która pięknie mówi w naszym ojczystym języku. Słuchaliśmy Jej z zaciekawieniem i chyba niektórzy zastanawiają się teraz nad zmianą przyszłego zawodu. Do widzenia lekarze i nauczycielki, witajcie dziennikarze!"

Warto wspomnieć, że Ania jest również córką słynnego artysty Mariana Hessa, który był etnografem, rzeźbiarzem i malarzem. Wielkim pasjonatem legend i zwyczajów, twórcą legendy o Biesie i Czadach.

I jak tu nie wspomnieć polskiego przysłowia, że niedaleko pada jabłko od jabłoni...


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Stowarzyszenie im. Karola WojtyłyW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ