SWP

   Ukraina
 2021-02-23 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa. Członkowie Ośrodka Kultury Рolskiej im. Karola Wojtyły uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

18 lutego Prezes Ośrodka Paweł Skórski był zaproszony do Dniprowskiego Domu Sztuki na Obrady Okrągłego Stołu "Mowa ojczysta - to jest ważne". W obradach wzięli udział przedstawiciele mniejszości narodowych miasta Dniepr. Odbyła się konstruktywna rozmowa o kwestiach językowych, interakcji i perspektywach dalszej współpracy.

21 lutego członkowie Ośrodka Kultury Polskiej im. Karola Wojtyły zebrali się przy pomniku Pierwszych Obrońców Ukrainy w 2014 roku, aby uczcić ich pamięć. W krótkiej lekcji Paweł Skórski, jako nauczyciel historii Polski, zwrócił szczególną uwagę na to, że pragnienie wolności Ukraińców łączy się z kochającymi wolność Polakami.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ośrodek Kultury Рolskiej im. Karola WojtyłyW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ