SWP

   Kazachstan
 2021-03-02 NAMALUJ POLSKĘ - WARSZTATY MALARSKIE W KARAGANDZIE

Polskę, kraj nad Wisłą, charakteryzuje nie tylko trudny dla obcokrajowców język, ale także tradycja, kultura, kuchnia i piękne krajobrazy. Różnorodność krajobrazu Polski jest niezwykle bogata i właśnie polska przyroda była tematem warsztatów malarskich w Karagandyjskim Obwodowym Stowarzyszeniu Polaków "Polonia".

Każda uczestniczka warsztatów wybrała to, z czym najbardziej kojarzy się jej Polska. Nie mogło więc zabraknąć Morza Bałtyckiego, kwitnących krokusów w polskich górach Tatrach, które przyciągają tłumy turystów z Polski i z zagranicy, Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, bocianów, symbolu Krakowa - Zamku Wawelskiego, letnich pól kwitnącego rzepaku, polskich kwiatów: czerwonych maków, czy niebieskich chabrów.

Uczennice malowały polskie krajobrazy, które widziały będąc w Polsce, a także takie, które poznały tylko na zdjęciach, marząc o wyjeździe.

Warsztaty poprowadziła Pani Iwona Toczek, która malowała krajobraz Kazachstanu, Jezioro Kojandy. Lazurowy kolor górskiego jeziora wywarł na niej ogromne wrażenie.

Prezes Stowarzyszenia, Pan Witalij Chmielewski pogratulował wszystkim twórczej pracy i wręczył pamiątkowe dyplomy.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków "Polonia"W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ