SWP

   Niderlandy (Holandia)
 2021-03-02 Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W przeddzień tego wydarzenia odbyła się msza święta w polskim kościele, w Tilburgu pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

Żołnierze Wyklęci zwani również Niezłomnymi po zakończeniu II Wojny Światowej nie złożyli broni lecz kontynuowali walkę z radzieckim okupantem. Pamięć o nich postanowili przybliżyć młodemu pokoleniu Zjednoczeni w Holandii. W czasach pandemii ciężko o organizację choćby prostej wystawy z informacjami na temat tych niezwykłych bohaterów polskiej historii. Dlatego naturalnym pomysłem było zorganizowanie takiej podczas mszy świętej.
Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: p-tv.nlW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ