SWP

   Algieria
 2021-03-30 O POLSKIM MURALU W ALGIERZE

Ambasador RP w Algierze Witold Spirydowicz i minister kultury Algierii Malika Bendouda rozmawiali 16 marca o pogłębieniu polsko-algierskiej współpracy kulturalnej i realizacji nowych projektów w tym obszarze.

29 marca przewidziane jest w Algierze uroczyste osłonięcie muralu, który powstał dzięki pracy młodych algierskich artystów, w ramach wspólnego projektu Ambasady RP, Akademii Sztuk Pięknych w Algierze oraz miejscowego ministerstwa kultury. Mural przedstawia dwie wielkie postaci polskiego pochodzenia: Marią Skłodowską-Curie oraz Fryderyka Chopina.

Podczas spotkania rozmawiano także o innych przyszłych projektach, które będą potwierdzeniem bardzo dużego potencjału współpracy kulturalnej pomiędzy Polską a Algierią.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ