SWP

   Włochy
 2021-03-31 16. ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II - POLONIA W RZYMIE PAMIĘTA

Działalność polonijna w Wiecznym Mieście, to również wielka odpowiedzialność za pamięć o wielkich Polakach z nim związanych i właśnie pragniemy wspomnieć największego z Polaków naszych czasów, św. Jana Pawła II.

„On był w jakimś sensie tutaj z nami na emigracji przez prawie 27 lat swojego jakże trudnego a jednocześnie pięknego i owocnego pontyfikatu. Każdy mieszkający w Rzymie Polak, kiedy przechodzi obok Placu św. Piotra słyszy jeszcze w uszach charakterystyczny głos papieża Polaka widząc Go w oknie papieskim z jego rozpoznawalnym gestem jakim pozdrawiał wiernych. Św. Jan Paweł II pozostał tutaj z nami na zawsze” - mówi Prezes Stowarzyszenia POLSKA W SERCU dr Aleksander Nowak.

Od lat, wspólnie z Kościołem Polskim św. Stanisława BM, a ostatnio również we współpracy z Fundacją Jana Pawła II w Rzymie i Domem Polskim Jana Pawła II, staramy się upamiętniać i uszanować ważne daty związane z życiem „naszego” papieża. W tym trudnym czasie pandemii, choć nie możemy zorganizować uroczystości związanej z 16tą już rocznicą śmierci Jana Pawła II, pragniemy jednak ją upamiętnić w inny sposób.

Zapraszamy rodaków na całym świecie do naszej internetowej polonijnej inicjatywy. Drugiego kwietnia na stronie POLSKA W SERCU

https://www.facebook.com/groups/447660772547761

o godz: 20.00 Ks. Józef Kazimierz Ślazyk - bard, misjonarz i poeta, przypomni nam w opowieściach i autorskich balladach, postać i nauczanie Karola Wojtyły, papieża z kraju nad Wisłą, który przybył z bardzo daleka - Venuto da molto lontano (jak mówili Włosi ).

Natomiast o godz.21.37, kiedy Jan Paweł II „odszedł do domu Ojca” zapraszamy do zjednoczenia się w pięknym geście zapalenia w naszych oknach “światełka dla świętego”, które pozwoli nam poczuć się jak jedna wielka polonijna rodzina. Powinniśmy o Nim pamiętać i jednocześnie kierować do Niego swoje prośby.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Tekst nadesłała Mgr Mirella Bagdzińska
Wiceprezes STOWARZYSZENIA POLSKA W SERCUW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ