SWP

   Kazachstan
 2021-04-07 „Szanyrak. Polska diaspora”

Pierwszego kwietnia kazachstański kanał telewizyjny ABAI TV wyemitował półgodzinny film dokumentalny poświęcony Polakom mieszkającym w Kazachstanie.

W materiale zatytułowanym „Szanyrak. Polska diaspora” znalazły się między innymi informacje o tym, kiedy i w jakich okolicznościach przybywali do Kazachstanu Polacy oraz jak obecnie przejawia się ich aktywność kulturalna i oświatowa na gościnnej ziemi kazachskiej.

Widzowie mogli także dowiedzieć się, jak w polskiej rodzinie wygląda tradycyjny stół wigilijny, zajrzeć na próby przedstawienia teatralnego „Nasza klasa” według sztuki Tadeusza Słobodzianka, granego na deskach jednego z ałmatyńskich teatrów, oraz wziąć udział w lekcji języka polskiego z udziałem uczniów polskiej klasy Gimnazjum nr 23 w Ałmaty.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ałmatyńskie Centrum Kultury Polskiej "Więź"W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ