SWP

   Brazylia
 2021-04-07 ŚWIĘCONKA W NOVA PRATA

Kolejny rok przeżywamy inną Wielkanoc, w której nie mogliśmy iść do kościoła, aby podtrzymać tradycję błogosławieństwa koszyczka ze świątecznymi pokarmami.

W minionych latach Polacy z gminy Nova Prata nosili koszyczki do kościoła a ksiądz je święcił.

W roku 2021 nie mogliśmy iść do kościoła, ale duchowni parafii São João Batista i Nossa Senhora Aparecida de Nova Prata poświęcili jeden symboliczny koszyczek, doniesiony do świątyni, a tymczasem Polacy członkowie BRASPOL-u i miłośnicy polskiej kultury z gotowymi koszyczkami brali udział w święceniu ze swoich domów za pośrednictwem mediów społecznościowych Rádio Prata i Facebook parafii São João Batista i Sanktuarium Nossa Senhora Aparecida de Nova Prata.

W ubiegłym 2020 roku święcenie symbolicznego koszyczka także odbyło się w sposób wirtualny.
Nawet w pandemii tradycja była dostosowywana i podtrzymywana, co sprawiło, że zjednoczyliśmy się w modlitwie, każdy ze swego domu, ze swoją rodziną.


Grupo "KALINA" da BRASPOL de Nova Prata


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104553 OSÓB