SWP

   Brazylia
 2021-04-08 Protest BRASPOL-u przeciwko prześladowaniom mniejszości polskiej na Białorusi

Największa organizacja polonijna w Brazylii, BRASPOL, wystosowała protest do ambasady Białorusi w Brazylii.

W swoim piśmie BRASPOL domaga się m.in. równego i sprawiedliwego traktowania naszych Rodaków i pyta o powody ich represjonowania. Protest został podpisany przez władze BRASPOLu oraz dawnych współpracowników i uczniów Andżeliki Borys, która była wolontariuszką w ośrodku organizacji w Nova Prata (RS) podczas swojego pobytu w Brazylii.


SWPInformacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ